khantry design

HAKEM KURSU

ÇANAKKALE DE BASKETBOL ADAY HAKEM KURSU AÇILIYOR.18-20 ARALIK 2017...Türkiye Basketbol Federasyonu ,Çanakkale  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Çanakkale Basketbol İl Temsilciliği tarafından il genelinde hakem ihtiyacını karşılamak amacıyla 18-20 Aralık 2017 tarihleri arasında Aday Basketbol hakem kursu açılıyor.
Çanakkale  Basketbol İl Temsilcisi Murat Firidinoğlu yaptığı açıklamada, “Bu sezon basketbolda lig maçlarımızla sayı olarak rekor kıracağız bunun içinde aday hakemlik kursu açmayı planladık. Hedeflerimizde Türk basketboluna kaliteli hakemler kazandırmak var.. Ayrıca basketbol hakemliğinde ivme yakalayıp üst klasmanlara daha çok hakem göndermeyi amaçlıyoruz. Bu işe gönül veren, önemseyen ve sorumluluk bilincinde davranan hakemler mutlaka iyi bir yerlere gelecektir. Basketbola Türk seyircisinin ilgisi oldukça büyük, bizde bunu göz önünde bulundurarak Türkiye Basketbol Federasyonumuzla birlikte daha çok basketbol maçları düzenleyecek, Türk Basketboluna sporcu ve hakemler kazandıracağız” dedi.
Açılacak olan kursa katılım için 18 Aralık 2017 tarihine kadar GHSİM müracaat etmek veya saat 17:00 de GHSİM Toplantı salonunda müracaat dilekçelerini verebilirler.

Murat Firidinoğlu  Basketbol Aday Hakem Kursu’na katılma şartlarını ise şöyle sıraladı:

“T.C. vatandaşı olmak,

Lise veya dengi okul mezunu olmak, 17 yaşından küçük, 30 yaşından büyük olmamak,

Sağlık durumunun hakemlik yapmaya elverişli olduğunu doktor raporu ile belgelemiş olmak,

Yüz kızartıcı bir suçtan dolayı hüküm giymemiş bulunmak,

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü veya federasyon tarafından altı ay veya daha fazla ceza verilmemiş olmak.,,Başvurular Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne şahsen dilekçe ile yapılacak olup detaylı bilgiyi www.canakkalebasketbol.com internet sitesinden öğrenebilirsiniz.”

İrtibat için:

Ahmet Becan                                       Alaattin Topçu
İHK Üyesi                                            İHK Üyesi   

0 532 6449347                                    0 536 9849799

 

Habertürk
Ziyaretçi Sayacı
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün412
mod_vvisit_counterDün294
mod_vvisit_counterBu Hafta3644
mod_vvisit_counterBu Ay12485

Tarih: 17/02/2018