khantry design

25.STRETTBALL TURNUVASI

25.STREETBALL FİNALİ
ÇANAKKALE SEYİRCİSİNİ BASKETBOLA DOYURDU
.

 


Çanakkale Belediyesi ,Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nün katkılarıyla gerçekleştirilen 25.Streetball turnuvası yine basketbol sevenlerle kuçaklaştı.Bu yıl Çekya'dan ,Slovakya'dan ve İzmir Rönesans kız ve erkek takımlarının katılımı ile Uluslar arası boyutlarına ulaşmaya çalıştık.TBF federasyonu ile bu oluşumu genişleterek turnuvamızı Uluslar arası na getirmeyi düşünüyoruz. Tüm birimlerden destek ve fikir almaya çalışacağız. 
İstek 1915 Çanakkale Okulların ana sponsorluğunu yaptığı ve ''Şampiyon olan takımlara %40 burs vermesi,,Çanakkale de geleneksel hale gelen STREETBALL bu sene yine muhteşem bir şekilde 25. gerçekleştirildi..Çağlar KAYNAK semt sahasında 51 takımın iştiraki ile başlayan müsabakalar sonunda takımlar FİNAL akşamı kıyasıya mücadele ederek; izlemeye gelen seyircileri BASKETBOL'a doyurdular.Ödül töreninde   takımların kupa ve madalyalarını  Çanakkale Gençlik Spor Şube Müdürü  Sedat Bektaş,Basketbol İl Temsilcisi Murat Firidinoğlu ve İstek 1915 Çanakkale Okulları yöneticileri ve Basketbola gönül verenler verdi.
Çanakkale Belediyespor'un Aerobik takımı nefes kesen gösterilerini izleyicilere sunarak alkışları hak ettiler. Antrenörleri Ayşegül Ay'a günün anısına katkılarından dolayı teşekkür plaketini İl Temsilcisi ve sporculara günün anısına yapılan madalyaları  Ferudun Demirbilek verdi.
Ayrıca Mayıs 2019 da Lüleburgaz da yapılan Balkan turnuvasında 3.olan Dev Adam Kadın basketbol takımı (Çanakkale de ilk veteran kadın)takımının gösteri maçı tüm seyircilerden tam not aldı.Bu gösteri maçının hakemliklerini Murat Firidinoğlu ve 18 yaş Kız milli takımımızın kaptanı Derin Bakır Erdoğan yaptı.


8-9 yaş Erkekler Finalinde MADO 1 ve MADO 2   takımları karşı karşıya geldi.Maç baştan sona kadar nefesleri kesti.Maçtan
Mado 2 rakibini  4-2 yenerek Şampiyon oldu. 
Kupalarını Çanakkale Millet Vekili Muharrem Erkek verdi. Madalyaları sporcu velileri verdi.
10-11 Yaş gurubunda
1. Mado Nestor
2. Mado 


12-13 Yaş gurubunda 
1.Çekya (2)
2.Amerikan Kültür

14-15 Yaş gurubunda
1.Mado
2.İstek 1915


ATIŞ YARIŞMALARI sonunda

TURNİKE ATIŞ YARIŞMASINDA: 1.Jan Zapletal  (ÇEKYA)
FAUL ATIŞ YARIŞMASINDA: 1.İlkay Tosun (Mete İletişim)
3 SAYI ATIŞ YARIŞMASINDA:Yavuzhan Kibiroğlu
Dev Adam Kadın Veteran Basketbol takımı gecenin süprizi oldular. Madalyaları Türkiye Kadın Milli Basketbol takımı eski menajeri Canan Bakır Erdoğan verdi. 
ÇANAKKALE BELEDİYESPOR AEROBİK grubu geceye renk kattı.Ayşegül Ay yönetiminde çalıştırılan  Aerobik Cimnastik grubu kızlar geceye damgasını vurdu.Birbirinden güzel hareketlerle seyircilerden bol bol alkış aldılar.
16-18 Yaş Grubu final müsabakası gecenin maçı oldu.Şampiyonluğu son saniyelerde belli olan maçta ;rakibi Bitse de Gitsek takımını 8-6 yenen Atalar Kuyumculuk oldu.Gecenin en çok alkış alan maçı oldu.

1.ATALAR KUYUMCULUK
2.BİTSE DE GİTSEK
19 Yaş üstü Grubu final müsabakası gecenin son maçı oldu. Rakibi Uysallar Home Design'ı  11-10 yenen Sky Life oldu.


1.SKY LİFE
2.UYSALLAR HOME DESİNG

25.STREETBALL Turnuvasına katkıda bulunan,''Çanakkale Belediyesi,Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü,İstek 1915 Çanakkale Okulları ,İDA Gıda,Gözdespor,Arslanlar Ford, Çanakkale Mado, Öztürkler Ezine Peyniri,Mandacı İnşaat,Hotel Zileli,Uysallar Home Desıng,Uysallar Ev Mobili.com,Sun San Hotel ve Restaruant,Sestra''SPONSORLARIMIZA sonsuz teşekkür ederiz.

Günün anısına plaketlerini Basketbol İl Temsilcisi Murat Firidinoğlu verdi.

BASKETBOLU SEVİYORUZ SEVENLERİ DAHA ÇOK SEVİYORUZ,,KATKIDA BULUNAN,TAKIMLARIMIZA SPONSOR OLAN TÜM ÇANAKKALE ESNAFINA SONSUZ TEŞEKKÜRLER..

 

Habertürk
Ziyaretçi Sayacı
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün274
mod_vvisit_counterDün199
mod_vvisit_counterBu Hafta1936
mod_vvisit_counterBu Ay8893

Tarih: 24/09/2022