khantry design

3x3 HAKEM SEMİNERİ
FİBA HAKEMİ MEHMET KESERATAR ÇANAKKALE DEHeyecan verici, dinamik ve yenilikçi 3x3 Basketbol, dünyanın her yerinde oynanan farklı formatlardaki sokak basketbolundan esinlenerek geliştirilmiştir. FIBA tarafından desteklenen bu maçlarda üç kişilik iki takım standart bir yarı saha içerisinde karşılaşır.

3x3 Basketbol, uluslararası yarışma formatında ilk defa başarılı bir şekilde 2010 yılında Singapur'da düzenlenen Gençlik Olimpiyat Oyunları’nda (YOG) yer almış ve sonrasında yıllık bazda düzenlenen 3x3 Dünya Turu ile kendine sağlam bir yer edinmiştir.

Türkiye Basketbol Federasyonu ülkemizde 3x3 Basketbol'un canlanması için ülke çapında hakemlerimize eğitim ve gelişmeler hakkında bilgi verilmesine karar vermiştir.
Çanakkale ilimizde 28.09.2019  tarihinde saat 18:00 de GSİM toplantı salonunda FİBA hakemlerimizden Mehmet Keseratar hakemlerimize bu konu hakkında bilgi verecektir.

Habertürk
Ziyaretçi Sayacı
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün2
mod_vvisit_counterDün265
mod_vvisit_counterBu Hafta1218
mod_vvisit_counterBu Ay10622

Tarih: 25/09/2021