khantry design

SPOR BAŞARI ÖDÜLLERİ


'Kalenin Yıldızları Spor Başarı Ödülleri' sahiplerini buldu

Kalenin Sesi Gazetesi tarafından düzenlenen ve Çanakkale'nin en büyük spor ödüllerinden biri olan "19 Mayıs 1919'un 100. Yılı Amatör Spor Haftası Kalenin Yıldızları Spor Başarı Ödülleri" görkemli bir törenle sahiplerini buldu.

İçdaş Kültür Merkezinde yapılan dev organizasyona Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Belediye Başkan Vekili Özden Çetin,GSİM Müdürü Aziz Sinan Alp ASKF Başkanı Dr. Firüz Erdil'in  yanı sıra çok sayıda şehrin önde gelen siyasi isimleri katıldı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Çanakkale Amatör Spor Kulüpleri Federasyonun da destek verdiği gecede, 23 branşta toplam 340 sporcuya plaket verildi. Heyecan dolu anlara sahne olan organizasyonda; özel sporcular, spora ve sporcuya destek veren kurum ve kuruluşların yanı sıra ülke genelinde dereceye giren okullara da ödülleri verildi.Ayrıca başarılı olan üst seviyedeki hakemlerde ödüllendirildi.

Basketbol hakemlerimizden A Klasman Hakem Ayşenur Yazıcıoğlu, B Klasman hakem Münevver Özemre, C Klasman hakemlerimiz H.Mirhan Ataşer ve Sabri Gündüz Millet Vekili Sn. Jülide İskenderoğlu' n dan ödüllerini aldılar.


Törene katılan ve sporculara ödüllerini veren Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ise;
2019 yılı, Çanakkale için gençlik ve spor yılı oldu. Çünkü Gençlik ve Spor Bakanlığımız, Çanakkale’miz de 2 dev projeyi hayata geçiriyor. Güzelyalı’daki Sporcu Kamp Eğitim Merkezi 100 trilyonluk bir yatırım. Çanakkale’ye çok yakışacak. Merkez’de de Kapalı Spor Salonu, yine Çanakkale’mize çok yakışacak” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 


Habertürk
Ziyaretçi Sayacı
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterBugün291
mod_vvisit_counterDün199
mod_vvisit_counterBu Hafta1953
mod_vvisit_counterBu Ay8910

Tarih: 24/09/2022